Czy powinnam rozważyć odstawienie leku?

Dzień dobry, czy powinnam rozważyć odstawienie leku, tj. Spironol ze względu na ciśnienie w okolicach 90/60? Jestem bardzo senna, dodatkowo raz w tygodniu przyjmuje Dostinex, który również obniża ciśnienie... Nie wiem, czy jeszcze wytrzymać (stosuje Spironol od niedawna), by były efekty. Dodam, że przyjmuję lek na obniżenie adrogenów, najmniejszą dawkę (0.25). Będę wdzięczna za doradzenie.
KOBIETA, 25 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

W opisanej sytuacji radził bym zgłosić się do swego lekarza prowadzącego leczenie który zna całą historię Pani leczenia.

Opisane objawy są to skutki uboczne stosowanej leku a więc powinna Pani z kontaktować się ze swoim lekarzem który podejmie decyzję od odstawieniu leku lub zmniejszeniu dawki ale tylko pod kontrolą lekarza prowadzącego

Dobrze by było wykonać badanie z krwi aby monitorować potas, sód, kreatynina.

Pozdrawiam