Czy prezerwatywa była nieszczelna?

Przed wytryskiem wyciągnołem penisa z pochwy, napełniłem go wodą aby sprawdzić szczelność i nic nie przeciekało, Ale gdy zaczołem miejscowo ściskać prezerwatywe z wodą, po boku była mała dziurka, która przepuszczała wode pod ciśniniem a gdy nie ściskałem prezerwatywy to nic nie leciało tak jakby mikroskopijny por. Czy w takiej sytuacji jest możliwa ciąża?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każda uszkodzona prezerwatywa (nawet w minimalnym stopniu) stwarza ryzyko zajścia w ciążę, dlatego nie można całkowicie wykluczyć takiej ewentualności.

Nie wspomina Pan, w którym dniu cyklu miesiączkowego partnerki doszło do współżycia oraz czy partnerka ma regularne miesiączki, a to może mieć znaczenie. W obecnej sytuacji można albo zastosować antykoncepcję awaryjną, pamiętając przy tym, że największa skuteczność występuje wtedy, gdy tabletka dzień po zażyta jest w krótkim czasie od zdarzenia bądź odczekać 14 dni i wykonać test ciążowy, by zweryfikować, czy doszło do zapłodnienia.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mala-dziurka-w-prezerwatywie-a-prawdopodobienstwo-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-wystepuje-ryzyko-ciazy-po-naszym-zblizeniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerwanie-prezerwatywy-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.