Czy próbować ratować związek?

Jestem z partnerem od dwóch lat. Od początku pojawiały się co jakiś czas oskarżenia, że „lecę” na innych mężczyzn, że się rozglądam gdy wychodzimy i mam zbyt bliski kontakt z narzeczonym przyjaciółki, ponieważ posiada on informacje, że on jest niegodny zaufania. Podczas jakichkolwiek wyjść, nawet na spacer dochodziło do oskarżeń, że patrzę na innych mężczyzn, nawet gdy po prostu obserwowałam ludzi dookoła.. tłumaczyłam się ze wszystkich zachowań, bo wiem że nie byłam zainteresowana nikim innym. Doszło do zerwania przez chłopaka, mojej wyprowadzki, ale bardzo bym chciała odbudować to ponieważ go kocham i to naprawić. Podczas zerwania z jego strony doszło do wyzwisk w moim kierunku. Rozważa wspólną terapie, ale mimo wszystko cały czas uważa, że to ja jestem winna. Czy jest szansa na uratowanie związku?
KOBIETA, 29 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Proszę zastanowić się, jak Pani czuła się w tym związku. Jeśli chce Pani dalej być ze swoim partnerem terapia może w tym pomóc. Terapeuta/psycholog może pomóc Państwu w uporządkowaniu niewyjaśnionych spraw i konfliktów oraz spojrzeć na Wasz związek z innej perspektywy. Dalsze losy Państwa relacji zależą od Was i Waszego zaangażowania.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska