Czy przed artroskopią kolana mogę brać antybiotyk?

Witam, Mam infekcję gardła, lekarz rodzinny zalecił antybiotyk Amoksilav 875 na tydzień aby infekcja się nie pogłębiła. Nie mam innych objawów oprócz bólu gardła. W środę (06/03) mam mieć artroskopię kolana. Boję się, że może zostać odwołana. Proszę o radę. Czy brać antybiotyk i jeżeli tak to czy to nie stoi na przeszkodzie do znieczulenia w kręgosłup?

Szanowna Pani, tak może Pani stosować antybiotyk, jednakże proszę pamiętać aby poinformować o tym fakcie anestezjologa. Serdecznie pozdrawiam