Czy przy tej chorobie można zrobić tatuaż?

Czy z chorobą Gravessa- Basedova, ale leczoną (Thyrozol 0,25um i Letrox 50) i z prawidłowymi wynikami, także z niewykrywalnymi przeciwciałami TRAB mogę zrobić tatuaż? Kobieta, lat 23.

Nie ma bezpośrednich przeciwwskazań, jednakże choroba Gravesa- Basedowa świadczy o nieprawidłowej pracy układu immunologicznego. Tatuaż może wzbudzić lokalną, a nawet ogólnoustrojową, patologiczną odpowiedź zapalną. Sugeruję odstąpienie od wykonania tatuażu.