Czy ropień zęba może nawrócić?

Dzień dobry.Na dziąśle obok 8 zrobił mi się ropień i spuchł policzek.Byłam u stomatologa przepisał mi antybiotyk dalacin 300 .Nie podjął leczenia zapisał mnie na wizytę 17 sierpnia (to jescze kawał czasu)Za tydzień mam wyjazd wakacyjny.Poki co opuchlizna prawie zeszła,ropień pękł.Boje się że ból i ropień zaatakują na wakacjach.Moje pytanie czy szukać innego stomatologa póki czas ,czy czekać na umowiona wizytę? Czy infekcja może nawrócić w tak szybkim czasie?

Proszę skonsultować się z innym stomatologiem, być może konieczne jest mechaniczne oczyszczenie loży po ropniu. Warto wykonać RTG zębodołu, bądź pantomogram, żeby zobaczyć, czy proces zapalny nie obejmuje innych struktur.