Czy rzeczywiście nie było widać pęcherzyka ciążowego?

Witam serdecznie. Ostatni okres miałam 13 sierpnia, a 16 września miałam badanie USG dopochwowe. Lekarz stwierdził, że jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek zobaczyć i rzeczywiście nie było widać pęcherzyka ciążowego. Czy lekarz miał rację? Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Podstawą relacji lekarz-pacjent jest obustronne zaufanie. Lekarz musi ufać w szczerość pacjenta, a pacjent w fachowość lekarza. Jeżeli nie ufa Pani swojemu lekarzowi, to proszę go zmienić na innego, dla własnego dobra, tak by się nie denerwować.

Pęcherzyk ciążowy jest możliwy do zobrazowania przy pomocy USG zwykle w okolicy 4-5 tygodnia ciąży. Zależy to od kilku czynników, m.in. użytego aparatu. Proszę powtórzyć badanie za dwa tygodnie, wtedy już nie tylko pęcherzyk ale i zarodek powinien być widoczny.

Pozdrawiam serdecznie!