Czy skolioza może powodować bóle?

Dzien dobry.Ma 58 lat ,od okolo 8 lat mam sporadycznie bole.Wystepuja one zadko,ostatni mialam okolo 4 lat temu do wczoraj.Z regoly trawl ten bol okolo godziny.Natomiast wczoraj 4 godziny z przerwami.Wiem,ze zaczyna sie cos dziac bo zaczyna mnie bolec tylna partia szczeki gornej,potem promieniuje bol pod piersi i zaczyna sie mocny uscisk w klatce piersiowej ,pod piersiami.Wyglada to tak jak by ktos ,cos sciskal oburacz bardzo mocno,wczoraj pierwszy raz bolaly mnie zebra ,przy dotknieciu.Mam silna skolize,czy moze ten bol wywodzic sie z tego tytulu ?

Lek. Michał Lenard

Tak, skolioza może powodować bóle, ale przyczyna może być też inna. Sugeruję wizytę u ortopedy, który Panią zbada, zleci badania dodatkowe i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!