Czy stosując Metocard można napić się piwa?

Witam. Mam 26 lat. Na nic nie choruje. Od kilku dni mam skoki ciśnienia max140/90 i tachykardie max112. Lekarza zalecil metocard 25mg raz dziennie rano. I tu moje pytanie. Czy przy tak przyjmowanym leku można wieczorem wypić piwo.

Lek. Paweł Szadkowski

Ten lek może nasilać i wydłużać działanie alkoholu. Ale alkohol nie powinien w żaden sposób zaburzać działania leku.