Czy suchy zębodół może wystąpić tydzień po ekstrakcji?

Witam:) Jutro mija tydzien od wyrwania 2 zebow gornych (5,6). Zabieg byl bezbolesny i wytworzyl sie skrzep,ktory jest ze mna do dzis. W 5 dziura sie zmniejsza,ale nadal skrzep jest czerwony natomiast przy 6 wydaje mi sie,ze dziura sie nie zaslepia i jest taka sama,mam lekka kulke na dziasle i lekka wrazliwosc na dotyk, nie jestem w stanie normalnie jesc,poniewaz nadal obawiam sie suchego zebodolu,a ze dziaslo jest troche opuchniete mam problemy z gryzieniem (a moze jestem przewrazliwiona?). Czy tydzien po ekstrakcji suchy zebodol moze wystapic? Czy rana po tygodniu nie powinna sie zagoic?Mam bialy nalot na dziasle, rana w smaku jest troche slona i czasem czuje swedzenie,ale to chyba znak,ze sie goi. Czy mam powody do niepokoju? Czy 6 zajmuje wiecej czasu gojenia,bo zab jest poprostu wiekszy? Dziekuje :)

Pełne wygojenie to przeciętnie dwa trzy miesiące.Nie ma w tym nic niepokojącego;proszę stosować się do zaleceń i zgłosić się na wizytę kontrolną.

Tak, suchy zębodół może się pojawić nawet tydzień po ekstrakcji, tzn. proces mógł się rozpocząć już wcześniej, ale kiedy został zauważony przez pacjenta to inna sprawa. Tej dolegliwości często towarzyszy ból, osłabienie i gorączka. Nie pisze Pani o takich objawach, więc na razie można sądzić, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Wygojenie dziąseł po ekstrakcji to kwestia nawet kilku tygodni, więc proszę uzbroić się w cierpliwość i stosować się do rad swojego stomatologa. Obrzęk i tkliwość dziąseł to norma po tym zabiegu, więc to też nie powód do niepokoju. Czasami ból może być spowodowany również samą metodą znieczulania – strzykawka, karpula. Życzymy zdrowia!

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl