Czy takie łączenie może wpłynąć na płodność?

W piątek otrzymałem zastrzyk z Diprophos (w kolano). Zadałem pytanie lekarzowi, czy ewentualnie mógłbym pić w trakcie kuracji alkohol. Lekarz przekazał, że nie ma z tym problemu. Po 36h od podaniu leku wypiłem w ciągu 7 godzin 5 kieliszków mocnego alkoholu. Trochę się przeraziłem kolejnego dnia, patrząc w ulotce jest jednak informacja o skutkach łączenia z alkoholem. Czy mogą być poważne skutki takiego łączenia. Obecnie nia ma żadnych objawów. Czy takie łączenie może np wpłynąć na płodność?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jednorazowa dawka nie powinna dać takich skutków ubocznych, bardziej chodzi o przewlekłe przyjmowanie