Czy takie myślenie wymaga konsultacji lekarskiej?

Witam mam 19 lat i chciałem się dowiedzieć czy myślenie o śmierci przez cały czas jest normalne. Nie wiem czy to problem czy moje wymysły ale cokolwiek nie robię zawsze myślę o tym jak mogę umrzeć w danym momencie np. gdy prowadzę samochód przez całą podróż myślę ze zaraz ktoś we mnie walnie lub auto wpadnie w poślizg itp. gdy jestem w domu myślę np. o tym jak wybucha cały budynek z powodu nieszczelności gazu gdy idę po ulicy myślę ze ktoś mnie zaraz napadnie lub potrąci itd.

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może cierpi Pani na zaburzenia depresyjne lub lękowe. Proszę nie zwlekać i skorzystać z pomocy. W takiej sytuacji może Pani również skorzystać z pomocy w ośrodku interwencji kryzysowej.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka