Czy te globulki stosowane w ciąży mi nie zaszkodzą?

Dzień dobry. Wczoraj od nie swojego lekarza ginekologa dostałam globulki dopochwowe Macmiror complex 500. Jestem w 29 tyg ciazy. Czy to nie mi nie zaszkodzi? Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam, proszę stosować lek zgodnie z zaleceniami ginekologa. Macmiror complex to bezpieczny farmaceutyk stosowany do leczenia zakażeń pochwy i sromu o etiologii grzybiczej. Zawiera nystatynę (działa przeciwgrzybiczo) i nifuratel (oddziałuje również na bakterie i pierwotniaki), ma wysoką skuteczność, a zarazem nie niszczy pałeczek bakterii kwasu mlekowego. Co jest najważniejsze w Pani przypadku – globulki działają miejscowo, nie przenikają do krwiobiegu i nie szkodzą płodowi. Warto nadmienić, że są sytuacje tzw. „wyższej konieczności”, w których uzasadnione jest zastosowanie nawet bardziej inwazyjnych leków. Proszę pamiętać, że infekcje intymne stanowią realne zagrożenie dla kobiety w ciąży. Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy. Być może zainteresuje Panią również temat grzybicy pochwy w ciąży – przyczyny, objawy oraz leczenie. Obszerny materiał na ten temat odnajdzie Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-w-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.