Czy te objawy u dzieci oznaczają ospę wietrzną?

Witam jestem mamą półtorarocznych bliźniaków. Tydzień temu byliśmy na szczepieniu przeciw ospie wietrznej. Od dwóch dni maluchy maja wysokie gorączki, które ciężko zbić. U syna dziś za obserwowałam czerwone plamki na całym ciele, nie które z nich są jak krudki, a reszta kładkie. Córce się dopiero pojawiają. Czy to jest ospa wietrzna? Proszę o odpowiedź.

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Może to być odczyn poszczepienny, łagodniejsza postać ospy. Wskazane zgłoszenie do lekarza.