Czy ten fałd skórny się zmniejszy?

Witam, otóż pojawił się niedawno u mnie objaw Dennie-Morgana. Wiem, że występuje przy AZS co się zgadza przy świądzie skóry twarzy i ciała oraz miejscowemu łuszczeniu się skóry. Czy jest szansa, że przy stosowaniu preparatów na AZS ten fałd spod oczu się wchłonie? Mam niecałe 30 lat i strasznie to postarza..

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak jak Pani wspomniała, objaw Dennie-Morgana jest częstym symptomem występującym u osób z atopowym zapaleniem skóry, który polega na pojawieniu się fałdu skórnego pod oczami. Stosowanie preparatów na AZS może pomóc w zmniejszeniu objawów, takich jak swędzenie i łuszczenie się skóry, ale nie jest gwarancją, że fałd zostanie całkowicie wchłonięty.

W przypadku objawu Dennie-Morgana istnieją małoinwazyjne zabiegi kosmetyczne, takie jak mezoterapia igłowa, która może pomóc w redukcji fałdu.

W każdym przypadku, zalecamy skonsultowanie się z dermatologiem w celu uzyskania odpowiedniej diagnozy i leczenia. Lekarz może zalecić leczenie skórne oraz doradzi w sprawie kosmetyków i zabiegów, które mogą pomóc w redukcji opisanego objawu.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/azs-a-fald-dennie-morgana

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.