Czy test ciążowy już byłby pozytywny?

Witam, w tamtym miesiącu okres spóźnił mi się 7 dni trwał 5 dni jak zawsze, w tym miesiącu pojechałam do pracy zagranicę pracowałam fizycznie miałam trochę stresu, okres spóźnił mi się 2 dni przy czym miałam lekkie ból brzucha i nic poza tym a zawsze miałam bardziej bolesne miesiączki. Dodam że wspolzylam z partnerem. Okres był wyjątkowo skąpy, w pierwszych 2 dniach były również skrzepy, 3 dzień okres był bardzo mały również dziś 4 dzień okres jest zauważalny tylko podczas sikania. Zrobiłam dziś test ciążowy podczas 2 sikania wyszedł negatywny. Czy powinnam się martwić? Czy test pokazał by ciążę w 4 dzień delikatnego krwawienia?
KOBIETA, 26 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opóźnienie okresu oraz zmiana charakteru miesiączkowania może mieć związek z wyjazdem za granicę, stresem oraz pracą fizyczną.

Testy ciążowe są zazwyczaj wiarygodne w terminie spodziewanej miesiączki. Nie wspomina Pani, ile czasu upłynęło od ostatniego współżycia. Jeśli co najmniej 14 dni, to najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia. Warto jednak powtórzyć test za kolejny tydzień.

Jeśli chce Pani zobaczyć inne pytania z tej tematyki, to proszę kliknąć w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-charakteru-krwawienia-i-negatywny-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-najlepiej-zrobic-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-podczas-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.