Dlaczego testy ciążowe dały wynik pozytywny?

Witam od niecalych dwóch miesięcy zaczęłam stosować antykoncepcyjne Tabletki liberalle tydzień temu zrobiłam pierwszy test ciążowy bo dziwnie się czułam dodam że nie zabezpieczałam sie niczym innym jak tabletkami anty ,test wyszedł pozytywnie ale kreska była bardzo jasna przestalam brac tabletki anty dodam ze cały czas byłam przed miesiączka ,na drugi dzień z rana powtórzyłam test wyszedł pozytywny i wczoraj zrobiłam trzeci test popołudniu i wyszedł pozytywny a dziś rano wstałam i dostałam miesiaczke (chyba )zrobiłam testy ciazowe wyszły negatywne jak to możliwe?
KOBIETA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Istnieje możliwość, że doszło do zapłodnienia, a następnie do poronienia na bardzo wczesnym etapie. Inna opcja to nieprawidłowe wykonanie testów ciążowych, choć mało prawdopodobne, aby trzy testy dały zły wynik.

Nie wspomina Pani, w jaki sposób przyjmowała tabletki antykoncepcyjne – czy stosowane było systematycznie, bez opóźnień, wymiotów, biegunek itp. Ogólnie skuteczność pigułek jest wysoka. Mimo to nie dają 100% ochrony przed zajściem w ciążę, choć znacznie zmniejszają ryzyko.

Inne pytania z tej tematyki znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-wynik-testu-ciazowego-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-ciazowy-podczas-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/intensywne-krwawienie-i-pozytywne-testy-ciazowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.