Czy to może być biofilm?

6 mc temu mialam wstrzykiwany kwas w usta(u kosmetyczki)Po tym czasie usta zrobily mi sie obrzmiale,duze i twarde grudki.Jeden lekarz medycyne elastycznej rozlozyl rece i powiedzial ze nie wie co to jest. Drugi lekarz podal hialuronidaze (3 razy w odstepach) i antybiotyk cipropol 500 ( biore go juz 3 tydzien).Nic nie pomaga. Lekarka chce dolaczyc steryd. Jednak nadal nie wie czy to sa ziarniniaki. Czy to moze byc biofilm? jak go leczyc ?

Proponuję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. powikłania po podaniu niesprawdzonych preparatów przez nie-lekarzy są bardzo trudne do leczenia i zagrażają trwałym pogorszeniem wyglądu. A skąd Pani lekarz ma wiedzieć, co to jest, jeśli nie wiemy, jaki preparat został podany i na jakiej głębokości?

Proponowałabym jak najszybciej zgłosić się na badanie USG do dr Roberta Mloska - Grodzisk Mazowiecki aby ocenił stan czerwieni wargowej po zabiegu. Czy Pani zna nazwę wypełniacza który Pani podano?
Proszę o kontakt na adres kmudel@op.pl,
Pozdrawiam,
Katarzyna Mudel

Przede wszystkim, powinna Pani dowiedzieć się o nazwę podanego przez kosmetyczkę preparatu. Objaw niepożądany, który wystąpił, może być wynikiem zarówno złej jakości preparatu jak i niewłaściwej techniki podania. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza i nie korzystać z zabiegów lekarskich w gabinetach kosmetycznych, bo można sobie bardzo zaszkodzić.