Czy to może mieć związek z nerwicą?

Dzień dobry, od paru lat biorę deprexetin, mam 45 lat, ogólnie funkcjonuję dobrze, ale mam chyba nerwicę lękową, każde wyjście z domu w celu załatwienia jakiejś sprawy albo dłuższy wyjazd kończy się braniem stoperanu, ręce mokre, wybieram się na wakacje do Grecji i już się boję. Ostatnio u nas temperatura wynosiła 34 stopnie ( najgorszy dzień ok 2 tyg temu), dla mnie temperatura nie do zniesienia, wyszłam na chwilę na zewnątrz, szłam wężykiem ponadto często nie mogę głęboko oddychać , taki płytki oddech. Tętno czasami mam 99-110 Czy to jest związane z nerwicą czy przebadać się w jakimś kierunku. Zastanawiam się czy jechać za granicę czy raczej nie. Z góry dziękuję za odpowiedz,

Witam, napisała Pani jaki lek Pani przyjmuje, jednak nie opisała Pani dolegliwości, na którą został przepisany. Opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć zarówno o pojawieniu się objawów niepożądanych przy stosowaniu leku, wejściu w interakcję z innymi lekami/suplementami (także ziołowymi), które Pani przyjmuje. Mogą także świadczyć o zaburzeniach ze strony układu krążenia lub być wyrazem dolegliwości przy menopauzie. Warto zrobić badania hormonalne i skonsultować się z lekarzem psychiatrą i kardiologiem. Wówczas otrzyma Pani na pewno niezbędną pomoc. Co do wyjazdu za granicę, biorąc pod uwagę Pogorszenie Pani samopoczucia w czasie wysokich temperatur, zalecałabym wstrzymać się z wyjazdem do czasu wyjaśnienia dolegliwości. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.