Czy to rzeczywiście jest nerwica?

Witam, raz na jakiś czas gdy się bardzo zdenerwuje dostaje ataku duszności, nie mogę złapać oddechu, odczuwam drętwienie lewej strony ciała: stopa i reka, zawroty głowy, szybkie bicie serca, zaburzenia widzenia nie mogę zapanować nad twarzą, ciężko mi utrzymać się na nogach. Czy powinnam się tym martwić? Czy to nerwica i powinnam udać się do lekarza? Jeśli tak to do lekarza jakiej specjalizacji? Serdecznie pozdrawiam

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości sprawiają wrażenie czynnościowych. Niech się Pani nie sugeruje GOOGLE-diagnozą, lepiej skontaktować się z psychiatrą lub psychoterapeutą i po przebadaniu podejmiecie decyzję. Powodzenia W. Łuczkowski.