Czy toksoplazmoza jest zagrożeniem dla płodu?

Proszę o interpretację wyniku toksoplazmozy w ciąży (9 tydzień). Toksoplazmoza p-ciała IgM ujemne Toksolazmoza p-ciała IgG 645 dodatnie wykonane metodą ECLIA. czy oznacza to, że już taką chorobę miałam bo tak wyczytałam w internecie, że przy IgM ujemnym oznacza, że chorobę już przebyłam i jestem odporna czy w tym momencie mam taką chorobę i czy stanowi to zagrożenie dla mojego dziecka?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście, toxoplazma stwarza zagrożenie dla zdrowia dziecka, jednak nie ma powodów do obaw w tej sytuacji gdyż nie ma cech świeżej infekcji a jedynie oznaka przebytej.

Szanowna Pani!

Taki wynik świadczy,że kiedyś Pani przechorowała toxoplazmozę i jest Pani na nią odporna, czyli ryzyko zachorowania w ciąży jest bliskie zeru.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka