Czy usuwanie zęba wykonano zbyt szybko?

W odstępie 4 tyg miałam robioną resekcje tego samego zęba, dolna 1. Powikłania po leczeniu kanałowym, nastąpiło znaczne przepchnięcie materiału i ćwiek wbił się w kość. Wszystko zostało usunięte. Potwierdzone zdjęciem rtg. Szwy zdjęte 9go dnia. Aktualnie minęły 2 tyg od zabiegu a ja dalej czuję ból. Czy może tak być dlatego, że były dwa zabiegi w krótkim odstępie czasu? Zaczynam się martwić że znowu coś nie tak. Dziękuję za opinie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból po zabiegu resekcji zęba może utrzymywać się przez kilka tygodni, szczególnie gdy wystąpiły powikłania podczas leczenia kanałowego. W Pani przypadku, przepchnięcie materiału i wbicie ćwieka w kość są poważnymi powikłaniami, które mogą wydłużyć czas gojenia i powodować dalsze dolegliwości bólowe.

Warto również pamiętać, że ból po zabiegu resekcji zęba może być związany z procesem gojenia i regeneracji tkanek, a niekoniecznie z powikłaniami. Jednakże, gdy dolegliwość jest intensywna lub utrzymuje się przez długi czas, zawsze warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem, aby wykluczyć ewentualne powikłania i otrzymać odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiale poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/resekcja-wierzcholka-korzenia-zeba-charakterystyka-zalecenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.