Czy w 5 tygodniu i 5 dni powinno już być widać zarodek?

Witam.
Szukałam odpowiedzi w poprzednich poradach ale nijak mi to pasuje do mojego przypadku.

Otóż ostatnią miesiączkę miałam 3 listopada 2009 i do dnia dzisiejszego jej nie mam. Dziś byłam u mojej pani doktor stwierdziła 5 tydzień i 5 dni ciąży pęcherzyk ciążowy 20mm ale bez zarodka mam się zgłosić za 3 tyg. Mam lekkie bóle w podbrzuszu ale nie wiem czy to ze stresu. No i w śluzie prawie niewidoczne brunatny śluz ale ledwo widoczny tylko na białym papierze. Otrzymałam ***** (lek podtrzymujący ciążę) 2x dziennie po1 tabletce. No i zlecenie na badania.
A oto moje pytania: czy to prawidłowe, że nie widać zarodka? czy to nie za długo mam mieć następną -3 tyg- wizytę? Czy może wcześniej zrobić u innego lekarza usg?
Dziękuję za pomoc, to moja pierwsza ciąża i dlatego panikuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z moich obliczeń, na podstawie ostatniej miesiączki, wynika że jest Pani w 7 tygodniu ciąży (6 tygodni i 4 dni). Odpowiada to wielkości pęcherzyka ciążowego. Zarodek powinien teoretycznie być widoczny w USG po 5 i pół tygodniach od ostatniej miesiączki. To, czy uda się go uwidocznić, zależy jednak m. in. od aparatu, na którym wykonywane jest badanie.
Myślę, że może Pani spokojnie odczekać czas, który wyznaczył Pani lekarz, i potem ponownie wykonać badanie. Ból w podbrzuszu to normalne zjawisko w pierwszym trymestrze, wynika z powiększania się macicy. Podobnie brązowawy śluz, który świadczy o powstawaniu łożyska.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!