Czy w kolejnej ciąży powinnam brać heparynę?

witam, po 2 miesiącach po poronieniu w 9 tyg. ciąży zrobiłam następujące badania: 1. antykoagulant tocznia - wynik: PTT(koagul.)-41 sek; na fosfolipidy -43 sek; Russel (koagul.) norma; próba wymiany osocza (koagul.) - normalizacja toczniowo wrażliwego PTT 2. p/c kardiolipidowe - wynik: IgG- 7,7 U/ml; IgM- 4,1 U/ml 3. po kolejnych 1,5 m-ca uzupełniłam badania o beta2glikoproteine G/M - wynik: IgM<1,0 a IgG<7,0. czy wynik badań jest pozytywny, czy w kolejnej ciąży powinnam brać heparyne?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O konieczności stosowania leczenia przeciwkrzepliwego powinien zadecydować lekarz prowadzący ciążę mając na uwadze wyniki wszystkich badań oraz historię choroby. Przed rozpoczęciem starań o ciążę konieczna będzie wizyta u lekarza.