Czy w przypadku nieusunięcia zęba grozi zakażenie?

Dzień dobry, Czy jeśli dentysta zaleci usunięcie zęba a tego się nie zrobi, może dojść do zakażenia organizmu? Jeśli tak to do jakich powikłań dojdzie?

Jeżeli ząb jest do usunięcia należy zrobić to możliwie szybko;zanim rozwinie się ostry proces zapalny,który może manifestować się bólem trudnym do opanowania środkami przeciw bólowymi,a nawet miejscowo znieczulającymi.