Czy w takim trybie uda mi się zrzucić upragnione 5kg?

Witam. Mam 1,70m, lat 16, kilogramów 60. Wiem, że moja waga, BMI itd. jest jak najbardziej w porządku. 60 kg to w sumie idealna waga dla osoby przy moim wzroście. Ale niestety jestem takiej budowy, że nie wyglądam ani trochę szczupło. Chcę schudnąć jak na razie 5 kg. Sądzę, że mając 55kg będę już zadowolona ze swojego wyglądu. Chcę dokonać tego na zdrowo i z długotrwałym efektem. Miesiąc temu byłam na 7 dniowej głodówce, która zakończyła się efektem jo-jo. Także nie zamierzam marnować więcej na nią czasu. Problem tkwi w tym, że nie wiem jak osiągnąć mój cel robiąc to dobrze i nie ukrywam, że chciałabym stracić zbędne kilogramy jak najszybciej. Najlepiej już do listopada... Szukam pomocy, ponieważ uważam, że odżywiam się raczej dobrze i jestem na jako takiej dobrej 'diecie'. Mam bardzo silną wolę i żadne ograniczenia czy też wymagania nie są dla mnie problemem. Do tego jestem niesamowicie zmotywowana, więc czekam tylko na rozkaz do wykonania. :) Od bodajże 4 m-cy nie jem słodyczy. Fast-foodów nie jadałam, nie jem i nie zamierzam. Od około dwóch tygodni jem 5 posiłków dziennie. Duże śniadanie o 7, kanapkę o 10-11, kolejną kanapkę o 13-14, obiad o 15-16 i na kolację jakiś owoc, herbata czy też szklanka mleka, musli na mleku lub jakiś mały jogurt (w sumie zawsze jest to activia). Nie jadam też makaronów, białego pieczywa, ziemniaków i jakichkolwiek produktów mącznych. Codziennie piję kubek zielonej herbaty. Dosyć często robię z rana 30 brzuszków (na czczo, zaraz po przebudzeniu), ale niestety nie mam i nie za bardzo wiem jakie ćwiczenia wykonywać. Partie ciała, które chciałabym wysmuklić to przede wszystkim brzuch i uda. Jeśli chodzi o wodę to piję zaledwie jedną szklankę dziennie + ok. 3 szkl. innych 'płynów'. Co ważne nie pijam też napojów kupnych. Żadnej coli i innych gazowanych, słodkich, kolorowych, wysokokalorycznych rzeczy. Czy w takim trybie uda mi się zrzucić 5 kilo w ciągu niecałego miesiąca? Czy to co teraz robię w ogóle ma sens? Co powinnam zmienić? Jak ulepszyć, poprawić moją obecną 'dietę'? Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu, przemianę materii? Ogromnie dziękuję za jakąkolwiek pomoc... :)
ponad rok temu

Witam,

Twoja dieta wydaje się być odpowiednia. Mimo to uważam, że nie powinnaś się odchudzać. Dodatkowo utrata 5 kg przy Twojej masie ciała w ciągu miesiąca jest raczej niemożliwa i może przynieść efekt jojo. Odradzam też stosowanie innych niż głodówka diet restrykcyjnych, które rozregulują Twój metabolizm.

Jeśli chcesz wymodelować swoje ciało najlepszym sposobem będzie aktywność fizyczna.

Polecam ćwiczenia na mięśnie brzucha:
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.
Dodatkowo uprawiaj sporty angażujące wszystkie partie ciała takie jak: pływanie, bieganie czy jazda na rowerze.

Proszę zajrzeć na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl oraz przeczytać artykuł dotyczący zdrowym nawykom żywieniowym i postarać się do nich zastosować

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.