Czy w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie zęba?

Witam, Jestem po wizycie u dentysty, gdzie umówiłam się na wyrywanie dolnej ósemki. Po obejrzeniu zdjęcia pan doktor stwierdził, że ząb ma krzywo korzeń. Ale zdecydował, ze przyczyną bólu i dyskomfortu był fakt, że ząb obrosło dziąsło i to dziąsło było zagryzane, a ząb ma szansę stać się kolejnym zębem do zgryzania pokarmu. Wycięto mi zatem dziąsło, które obrastało ząb, ale nie do końca jestem pewna czy nie lepiej byłoby po prostu usunąć ósemkę. Pan doktor mówił jednak, że to inwazyjny zabieg i zaczynam się zastanawiać czy poszedł na skróty czy faktycznie miał rację.
KOBIETA, 30 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

każdy przypadek jest unikalny, więc podejście dentysty może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak stan zęba, zdrowie jamy ustnej, czy anatomiczne uwarunkowania.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do zalecenia dentysty, zawsze warto RTG zęba i sprawdzić, czy przeprowadzony zabieg wystarczył. Proszę także siebie obserwować i w razie pojawienia się bólu lub obrzęku, udać się na wizytę kontrolną.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tym-silnym-bolem-po-usunieciu-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.