Czy w tym momencie mogło dojść do zapłodnienia?

dzien dobry, 6.10 powinnam dostać okres, lecz 2 dni już sie spoznia. Poprzednia miesiaczka trwała kŕotko, gdyż przez pierwsze 3 dni było krwawienie, a po tym czasie brązowy sluz. Dodam, ze jakoś 3 tyg temu uprawialam stosunek z chłopakiem z zabezpieczeniem. wytrysk był na zewnątrz. Czy w tym momencie moglo dosc do zaplodnienia? dodam, ze brak objawów miesiączki. Prosze o odpowoedz, nie ukrywam ze mnie to stresuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

czasem zdarza się, że miesiączka nie przychodzi o czasie i nie jest to powód do niepokoju, zwłaszcza, jeśli opóźnienie nie jest duże.

Przyczyn spóźniającego się okresu może być wiele. Zmiana klimatu, stres, nieprawidłowe odżywianie czy nagła utrata kilogramów to tylko niektóre z nich. Jak sama Pani wspomina, odczuwa Pani stres z tego powodu, co dodatkowo może wpływać na dalsze opóźnienie.

Skoro stosunek odbył się z zabezpieczeniem, a wytrysk nie nastąpił wewnątrz pochwy, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest małe. Proszę jednak wykonać test ciążowy, który da ostateczną odpowiedź. Na tym etapie powinien już dać wiarygodny wynik.

Czynniki, które wpływają na brak okresu zostały opisane w artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.