CZY WARTO ZROBIĆ JESZCZE RAZ TEST?

Mam jeszcze jedno pytanie, które nie daje mi spokoju. W czasie owulacji był stosunek. Robiłam 2 testy i nic. Od owulacji minęło 29 dni.

Czy to normalne przy nieregularnych miesiączkach taki odstęp czasu? Po 29 dniach dostałam okres. Wygląda normalnie raczej. Może jest nieco skąpszy. Czy mogę być w ciąży? Czy warto zrobić test? Wykryto u mnie polipa szyjki macicy. Czy on może mieć związek z taką długą fazą leutalną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Polip nie ma wpływu na długość faz cyklu. Owulacja miała najpewniej miejsce później niż się Pani wydaje. Faza lutealna ma bowiem, jak się uważa,  stały czas trwania- zawsze ok. 14 dni. Jeśli cykl jest długi, to dzieje się to za sprawą wydłużonej fazy folikularnej (tej, która jest przed owulacją). Istnieje oczywiście pewna szansa, że zaszła Pani w ciążę. Powinna Pani, dla uzyskania pewności, wykonać test ciążowy. Jego wynik powinien być już wiarygodny.
Pozdrawiam serdecznie!