Czy większa główka płodu jest zagrożeniem?

Witam Miałam w sobotę 27.06.2020 wykonywane usg w 26 tyg i wszystkie parametry były w porządku jak na wiek ciszy. Dziś 02.07 na wizycie kontrolnej pani doktor zmierzyła głowę dziecka i powiedziała ze jest większa o dwa tyg. Dodała ze jeśli proporcja zostanie także na usg trzeciego trymestru to będzie mnie kierowała do szpitala. Czy mam się tym wszystkim martwić ?

proszę pamiętać że to pomiary orientacyjne, jeżeli nie ma nieprawidłowości w rozwoju OUN to większy wymiar główki może jedynie wskazywać rozwiązanie ciąży drogą CC jeżeli ginekolog uzna to za konieczność