Czy witamina A jest szkodliwa dla płodu?

Witam,prosze bardzo o odpowiedź,bo bardzo sie wystraszyłam.Jestem w 13 tyg ciąży,lekarz zalecił mi branie suplementu z witaminami i kwasem foliowym.Biore je od początku ciąży.Dziś przeczytałam,że w ciąży nie powinno sie stosować suplementów z wit A a w składzie suplementu który biorę jest wit A(25% referencyjnej wartosci spozycia)czy mogłam tym zaszkodzić dziecku?bardzo sie wystraszyłam..

Lek. Michał Lenard

Duże dawki witaminy A mogą być szkodliwe dla płodu. Sugeruję wizytę u ginekologa który Panią zbada i oceni ryzyko. Pozdrawiam!