Czy wydłużenie czasu przyjęcia pigułki spowoduje zmniejszoną ochronę antykoncepcyjną?

WitamWzięłam tabletkę antykoncepcyjną zamiast jak zwykle o godz 18, zażyłam o 4 nad ranem ( ponieważ ,myślałam że zapomniałam zażyć dzień wcześniej ). Czy w dniu jutrzejszym mogę zażyć tabletkę o 18 ? Czy wydłużenie czasu spowoduje zmniejszoną ochronę ?Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Kolejną tabletkę powinna Pani zażyć o 18 tego samego dnia. Przyjęcie jej dzień później oznaczałoby za długą przerwę oraz ryzyko osłabienia skuteczności tabletek.