Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zanim przejdę na wegetarianizm powinnam iść do dietetyka?

Mam 17 lat i chciałabym przejść na wegetarianizm lub weganizm. Ważę około 45 kg przy wzroście około 170, proszę o radę, bo nie wiem czy nie potrzebna by była przy tym wizyta u dietetyka w celu uzgodnienia takiej diety i jej kontrolowania.
17 LAT ponad rok temu

Kontrola żywności ekologicznej

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, że Pani BMI wynosi 15,6 kg2/m2 co świadczy o niedowadze. Aby czuć się i wyglądać zdrowo powinna Pani przytyć co najmniej kilka kilogramów. W takiej sytuacji proponowałabym przede wszystkim wykonanie podstawowych badań (morfologia krwi obwodowej) w celu ustalenia czy nie rozwinęła się u Pani anemia. Bardzo dobrze, że pomyślała Pani o wizycie u dietetyka, przed tak radykalną zmianą diety jest ona jak najbardziej wskazana. Pozdrawiam,

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, wizyta u dietetyka jest zdecydowanie wskazana. Dieta wegetariańska jest zdrowa, jeśli umie się ją dobrze skomponować. Aby nabyć tych umiejętności i zdobyć niezbędną wiedzę należy udać się do dietetyka.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witaj, Twoja masa ciała jest bardzo niska, dodatkowo po wyeliminowaniu produktów zwierzęcym może się jeszcze obniżyć, aby do tego nie dopuścić warto skonsultować się z dietetykiem i przejść na weganizm w sposób kontrolowany. W diecie nie powinno zabraknąć żądnych składników odżywczych, aby nie doszło do zaburzenia funkcjonowania organizmu. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy