Czy zaprzestanie stosowania Daivobed spowoduje nawrócenie łuszczycy?

Witam. Mam łuszczycę i od jakiegoś czasu ok tygodnia stosuję daivobed, zmiany powolutku znikają. Moje pytanie odnosi sie do schematu odstawienia, jak zmiany znikną to jak ten lek się odstawia. Boje się ze jak skoncze smarowanie to zmiany wyjdą ponownie. A jak łuszczycy nie widać to nie będę wiedział gdzie smarować w celu wyciszenia.

Łuszczyca jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, więc ustąpienie zmian skórnych nie gwarantuje niczego nas przyszłość. Aby zapobiec nawrotom, można po ustąpieniu zmian smarować przypominająco 1x w tygodniu.

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą uwarunkowaną genetycznie.Ma okresy aktywności i spoczynku/ remisji,S Daivobed nalezy stosować tylko na miejsca objęte łuszczycą 1xdz od 4-8 tyg.Leczenie ustala lekarz prowadzący w zależności od nasilenia zmian.To z nim nlaezy ustalić postępowanie w Pana przypadku,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel