Czy zęba można odbudować na wkładzie kompozytowym?

Witam, Zlamala mi sie prawa gorna trojka. Jest to problem duzy dla mnoe ze wzgledu estetycznych. Zab nie boli. Po 3 wizytach u roznych stomatologow , powiedziano mi, ze pozostaje jedynie usuniecie tego zeba i zalozenie mostu , lub czesciowa proteza. Jednak most jest zabiegiem nie tanim, a proteza nie barfzo mi odpowiada ze wzgledu na swoj dosc mlody wiek ( mam 23 lata). Czynie mozna tego zeba odbudowac na wkladzie kompozytowym?? Mialem tym sposobem juz 10 zebow odbudowanych, dlaczego ten mialby nie byc?? Prosze o rade

Witam.

Bez dokładnego badania nie da się określić możliwości odbudowy zęba. Jeśli trzech różnych stomatologów stwierdziło niezależnie od siebie, że ząb nadaje się do usunięcia, to tak prawdopodobnie jest. Próby odbudowy bardzo zniszczonego bądź bardzo głęboko złamanego zęba na jakimkolwiek wkładzie prawdopodobnie skończą się albo złamaniem wkładu (w krótkim czasie) i stratą pieniędzy, albo dodatkowym złamaniem korzenia zęba, bólem, bezwzględną koniecznością usunięcia zęba i również stratą pieniędzy. To, że ma Pan odbudowane pozostałe zęby na wkładach oznacza, że były ku temu warunki. Odbudowa zęba w przypadku braku odpowiednich warunków może skutkować konsekwencjami opisanymi powyżej. Pozdrawiam!