Czym jest gula w ustach i czy wymaga to wizyty u lekarza?

Witam, na wardze wewnątrz ust pojawiła mi się gula która jest pod skóra. Jest twarda a skóra na niej jest biało sina. Gule mam od dwóch tygodni i mi nie schodzi. Nie boli mnie ale przeszkadza. Dzisiaj ja przebiłem ale wypłynęło z niej trochę dziwnej substancji klejącej bez zapachu. Co to może być? Czy powinnam się zgłosić do lekarza i to usunąć?

W jamie ustnej nie ma skóry,w jamie ustnej jest błona śluzowa. Tą gulę czyli cystę śluzową należy dokładnie usunąć u dobrego laryngologa co by więcej nie odrastała i proszę jej więcej nie przebijac bo każda blizna po takim przebiciu utrudni laryngologowi jej dokładne usunięcie i będą nawroty do końca świata.