Czym jest ta narośl w miejscu usuniętego zęba?

Dobry wieczór, miałam usunięta prawą, dolną piątkę. Kilka dni po ekstrakcji wróciłam do dentysty, ponieważ odczuwałam spory ból. Jak się okazało, rana niestety nie ładnie goiła i wymagała wyczyszczenia, dodatkowo dentysta włożył mi do środka jakieś lekarstwo i przepisał antybiotyk. Zgodnie z zaleceniem brałam antybiotyk i z dnia na dzień czułam się już coraz to lepiej. Niestety martwi mnie narośl, która pojawiła się w dziurze po usuniętym zębie, nie jestem przekonana czy to możliwe by około trzy tygodnie po usunięciu zęba dziąsło zaczęło się tak szybko wypełniać? Ciężko mi to nazwać, nie wyczuwam u siebie ropy. Dotykając tam językiem nie odczuwam, żadnego bólu. Dodatkowo wyczuwam ostrą krawędź, jeden brzeg i gdy zaglądam to widzę, że jest w białym kolorze. Czy tak ma być? Powinnam to pozostawić i czekać, aż czas zrobi swoje? Czy jest coś czym powinnam się martwić. Tak jak wspomniałam, nie odczuwam już praktycznie żadnych dolegliwości, czasem przy szerszym uśmiechu czuje lekki dyskomfort ale nic poza tym. Zastanawia mnie głównie te wypełnienie dziury, taka narośl.
KOBIETA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Trzy tygodnie to już czas kiedy gojenie jest w fazie zaawansowanej. Jeśli nie ma objawów bólowych to nie ma powodu do niepokoju. Proszę obserwować tylko ten ostry brzeg kostny, gdyż zdarza się sytuacja która wymaga jego wygładzenia gdy powoduje on dolegliwości bólowe. Zazwyczaj jednak goi się samo z biegiem czasu. Całkowite gojenie po usunięciu zęba może trwać 6-8 tygodni.