Depresja i problemy egzystencjalne po rozstaniu z dziewczyną

Witam, ponad 8 miesęcy temu rozstałem się z dziewczyną od tamtej pory czuje depresje i nie mogę dojść do siebie. Mam problemy typu egzystencjalnego średnio chce mi się żyć. Ogólnie ciężko mi wytrzymać samemu, wpadam w lęk czuje że zostane sam a jestem osobą która jest otaczana przez ludzi. Daje to ukojenie tylko na moment uprawiam sport ale to naprawde nic nie daje. Mam problemy z koncentracją, zaburzenia widzenia problemy z pamięcią obniżoną inteligencje drętwienia kończyn. Chcę wszystko już!..

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie znajdzie Pan listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Rozstania są porównywalne z przeżywaniem żałoby po śmierci bliskiej osoby. Jak wiemy - na żałobę potrzeba czasu. Jest to proces, który ma swoje fazy. Przejście przez nie może u jednej osoby trwać bardzo krótko, u innej - dłużej.
Być może- jeżeli Pana własne samodzielne metody radzenia sobie z tą żałobą uważa Pan za niewystarczające - pomocna będzie konsultacja z psychologiem. Pozdrawiam.