Diagnoza w kierunku schizofrenii u 67-letniej kobiety

Mamy babcie ponoc chora na schizofremie 67 lat.Przeszla ciezki nowotwor ,chemia,radioter.Organizm wyniszczony 40 kg. Rozmawialam z moja psychiatra i mi powiedziala ze to raczej niemozliwe.Wg niej to moze byc starcze uszkodzenie mozgu.Mowila ze ta choroba objawilaby sie juz w mlodosci.a w tym wieku to juz nie.No wiec w takim razie pochopna diagnoza?

Starcze uszkodzenie mózgu jest tak ogólnym pojęciem, i niemedycznym,że trudno się na ten temat wypowiadać.
Proszę zwrócić u babci uwagę na objawy polineuropatii, która często rozwija się w wyniku chemioterapii.

To prawda, w tym wieku zaburzenia psychiczne mogą być podobne do obrazu schizofrenii, ale zwykłe diagnozuje się uszkodzenie tk. mózgowej.Można wykonać testy psychologiczne i KT głowy w celu postawienia rozpoznania.