Dieta po trzecim cesarskim cięciu

Witam serdecznie jestem 4 miesiace po trxecim cesarskim cieciu. Waze 80kg przy wzroscie 168cm. Karmie dxiecko piersia i waga stoi w miejscu:( po porodzie owszem zgubilam kg ale wszystjo wrocilo podczas karmienia. Lekarx ginekolog stwierdzil ze waga zacznie spadac jak zakoncze karmienie. Od tygoidnia dwa razt w tyg chodze na basen. Zamierzam tez cwiczyc w domu fitness jaka powinna byc mija dieta ktora nie hest regularna do tego wiecznie chodze glodna- przed ciaza mialam problemy z waga

Nie zawsze karmienie piersią powoduje spadek masy ciała. Wiele kobiet nawet w tym okresie przybiera na wadze ze względu na duże zapotrzebowanie organizmu na energię (jest ono nawet większe niż w okresie ciąży). Na pewno nie można wprowadzać diety redukującej w trakcie karmienia piersią - spada wtedy jakość pokarmu, dziecko może zrobić się niespokojne i częściej będzie głodne. W momencie rozszerzania diety dziecka w pokarmy stałe można zacząć stosować racjonalną dietę. Przede wszystkim trzeba zadbać o regularność posiłków - to właśnie przez jej brak jest Pani ciągle głodna. Żołądek nie wie, kiedy może spodziewać się pokarmu, więc cały czas jest przygotowany do trawienia. Nawet jeżeli na początku wydaje się to trudne trzeba zacząć od pracy nad tą kwestią. Śniadanie 0,5-1 godziny od pobudki - nawet małe. kolejne posiłki co ok 3-4 godziny. Nie musi to być pełny obiad czy śniadanie - wystarczy zjeść coś, aby przyzwyczaić organizm do prawidłowego rytmu. Oczywiście ograniczamy słodycze, kaloryczne przekąski. Wybieramy produkty nabiałowe chude, pełnoziarniste pieczywo, dużo warzyw oraz świeże owoce