Dlaczego akurat Sulpiryd jest stosowany w gastrologii?

Dlaczego akurat sulpiryd jest stosowany w gastrologi czy inne neuroleptyki tez moga oddzialywac na jelito drazliwe i refluks.leki przeciwpsychotyczne 1 i 2 generacji..czy znich tylko sie w sulpiryd sie nadaje.czy zolciiwe zapalenie zoladka bez wyciato woreczka zrefluksem krtaniowym mozna leczyc operqcja czy jest to sprawa psychiki raczej ta zolc w zoladku

Lek. Tomasz Budlewski

występowanie żółci w żołądku nie ma podłoża psychicznego. proszę zgłosić się do gastroenterologa.