Dlaczego boli mnie udo? Czy to ucisk na nerw?

Witam! Jestem po wypadku komunikacyjnym. Miałam złamaną kość udową, w której mam gwóźdź śródszpikowy. Mój problem polega na tym, że wypadek był 9 miesięcy temu i ciągle odczuwam ból w tym udzie. Jest to piekący ból niezależnie od pory dnia. Boli cały czas. Czasami bardziej, czasami mniej, ale jest on stały. Skóra nie jest cieplejsza w tym miejscu, więc nie ma tam chyba stanu zapalnego. Jedyne co jest to twarde miejsca z tyłu uda oraz widoczne wzniesienia. Kilka dni temu robiłam RTG i ortopeda powiedział, że gwóźdź trzyma się i wszystko jest dobrze, jeśli chodzi o samo zespolenie. Dodam, że jestem po urazie rdzenia kręgowego, jednak ruszam nogami i zaczynam chodzić. Czy może to jest ucisk na jakiś nerw lub coś innego. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu przyczyny bólu.

Lek. Marta Hat

Witam! Dolegliwości bólowe mogą wiązać się z uszkodzeniem w obrębie rdzenia kręgowego i najprawdopodobniej są to bóle neuropatyczne. Bóle te mają zazwyczaj charakter pieczenia, przeszywania, rwania i są niezależne od pozycji i wykonywanej czynności. Bóle neuropatyczne nie muszą wynikać tylko i wyłącznie z uszkodzenia rdzenia kręgowego, mogą powstawać także po urazie tkanek miękkich i kości. Proponuję konsultację neurologiczną, aby dokładnie określić rodzaj problemu, a także spróbować dobrać leczenie. W przypadku takich dolegliwości najczęściej stosuje się leki przeciwdepresyjne oraz przeciwpadaczkowe. Pozdrawiam