Dlaczego czuję senność i otępienie?

Witam, Mam problem, otóż jestem senny, zmęczony, otępiony, bez siły do życia. Codzienne czynności sprawiają mi duży wysiłek. Mam też stany lękowo-depresyjne i biorę lekarstwa na depresje. Samochodem mogę jechać tylko w krótkie trasy a już w dłuższą drogę spać mi się chce. Czy to mogą lekarstwa mnie otępiać? Wstyd się przyznać, cholerną senność i odebranie dynamiki życiowej poczułem po masturbacji, po której do tej pory nie mogę do siebie dojść, co się może robić ze mną niedobrego? Prosze o porade. Pozdrawiam, 28

Dzień dobry, naturalnie mogą to być skutki uboczne
leków, niestety nie podał Pan jakie Pan bierze.
Mogą to być także objawy zaburzenia lękowo - depresyjnego co oznaczałoby, że leki nie funkcjonują.
Powinien Pan zasięgnąć porady psychoterapeutycznej. Zapraszam
Masturbacja nie ma z tym nic wspólnego.
Pozdrawiam