Dlaczego dziecko ma napady złości?

Moja córka ma częste napady nerwowośći i złości A także agresji. Rzuca przedmiotami, niszczy je, krzyczy przeklina a irytują ją najdrobniejsze rzeczy jak np. To, że nie może wyczyścić okularów albo nie otwiera jej się jakaś strona na Internecie, powodów jest wiele. Bardzo brzydko też odzywa się do mnie,nie szanuje mnie A później mówi, że to żarty. Miewa też napady śmiechu tak po prostu. W złości potrafi niszczyć cenne nawet przedmioty. I nie chce iść do lekarza psychiatry, żeby się zdiagnozować dokładnie. Wcześniejsza jej diagnoza to nieprawidlowo rozwijająca się osobowość. Zachowanie córki nie ulega poprawie. Czy to może być jakaś poważniejsze choroba?

Witam, aby stwierdzić przyczynę napadów złości, nerwowości córki, wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry. Jeżeli córka nie chce skorzystać z wizyty u lekarza, może będzie skłonna skorzystać z rozmowy z psychologiem. Diagnoza o nieprawidłowo rozwijającej się osobowości może wskazywać na możliwość wystąpienia w przyszłości innych zaburzeń.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka