Dlaczego mam problemy ze skupieniem?

Witam, od jakiegoś czasu mam problem ze skupieniem się np. Na rozmowie z kimś bo jak ktoś do mnie mówi to ja mysle zupełnie o czymś innym, tak samo w, przypadku gdy mam obejrzeć film to nie umiem się skupić na tym co mówią tylko myślę zupełnie o czyms innym, jak mogę sobie pomoc? Bo to już, długo trwa i jest męczące bo cały czas "oram" sobie głowę i np.podczas oglądania zwracam uwagę tylko na wygląd czy to rozmówcy czy aktora i myślę czy mojej kobiecie by się podobał bardziej ode mnie itp , nie wiem skąd mi się to wzięło ale już trwa jakieś 2 miesiące :(

Dzień dobry,

Może wydarzyło się coś takiego co sprawiło, że poczuł się Pan źle oceniony, albo partnerka porównała Pana z kimś innym. Może to również wynikać z zaniżonego poczucia własnej wartości. Zachęcam do udania się do specjalisty - psychoterapeuty i przepracowania tego tematu, a przynajmniej zbadania jego podłoża. Pozdrawiam serdecznie