Dlaczego mam ten ból stawu dłoni?

Problem z małym palcem. Od 2 tygodni odczuwam ból i przeskakiwanie stawu w małym palcu u ręki. Samo przeskakiwanie pojawiło się dzień po spływie kajakowym w trudnych warunkach ( silna fala), a ból po około 2 dniach. Dolegliwości odczuwam głównie rano, ale czasami nawet cały dzień, po wiekszym wysiłku dłoni. Dodam, że niekontrolowanie bardzo mocno trzymam wiosło ( podobnie z kierownicą od roweru) przez co bolą mnie palce, ale nigdy nie zdażyło się przeskakiwanie. Czy powinnam zgłosić się do lekarza, czy jest szansa, że samo przejdzie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane objawy mogą się pojawić z wielu powodów. Najprawdopodobniej taka dolegliwość spowodowana jest spływem kajakowym, a raczej faktem, że podczas niego mogło dojść do ucisku nerwów oraz przykurczu małego palca.

Jeżeli tak jak Pani mówi, ból nie zniknął po dwóch tygodniach, palec powinien obejrzeć ortopeda lub neurolog. Zazwyczaj taki symptom nie powinien się utrzymywać tak długo, ponieważ już po kilku dniach powinno dojść do regeneracji. Mogło się jednak zdarzyć, że doszło do poważniejszego urazu, dlatego powinien to sprawdzić specjalista.

W wolnej chwili może się Pani zapoznać z pytaniami innych użytkowników, którzy zmagali się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-palcow-po-pracy-jako-lakierniczy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bol-w-palcu-u-reki-po-treningu-spinaczkowym

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.