Dlaczego mam ten ból w dłoni?

Mam powracający co jakiś czas ból w jednym i tym samym miejscu, który trzyma 3 dni i potem puszcza na kilka dni. A jest to (moim zdaniem) żyła, po górnej stronie dłoni. Boli jak zginam mocno nadgarstek, albo jak ją dotkne, Ważę mało, dlatego tez mam wystające żyły na dłoniach i mogę dokładnie zobaczyć i dotknąć która żyła powoduje ból. Co może być tego powracającego bólu? Nie pracuje ani fizycznie ani przed komputerem.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wymagana jest diagnostyka, która odpowie na Pana pytanie o powód powracającego bólu dłoni. Przede wszystkim lekarz będzie mógł obejrzeć zmianę miejscową i ocenić, czy powodem dolegliwości nie jest zapalenie żył powierzchownych. Zapalenie żył jest najczęściej ograniczone do jednego miejsca, ale mocno bolesne – może wystąpić również zaczerwienienie i opuchlizna. Choroba ta ustępuje w ciągu kilku dni bez żadnych komplikacji, gdy szybko wdroży się odpowiednie leczenie. Jednak brak podjęcia działań może się rozprzestrzeniać ból, który trudno będzie wyeliminować. Najczęściej powszechnym rozwiązaniem jest zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz maści, które zawierają heparynę.

Jak Pan wspomina, żyły są u Pana mocno widoczne, tym bardziej wskazana jest konsultacja lekarska. Być może warto od razu sprawdzić stan naczyń krwionośnych i ewentualnych zanurzeń w przepływie krwi. Bolące żyły niekiedy zwiastują także chorobę zakrzepową. W naszym artykule znajdzie Pan więcej na interesujący Pana temat: https://portal.abczdrowie.pl/zyly-na-rekach.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania naszych czytelników, przykładowo:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/widoczne-zyly-od-ramienia-do-palcow-lewej-dloni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zyly-podczas-zaciskania-dloni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-silny-bol-lewej-dloni.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.