Czy to może być tylko stłuczenie palca?

Witam Tydzień temu siostra stanęła mi na małym palcu u stopy. Od tygodnia występuje zasinienie palca oraz ból przy próbie chodzenia. Czy to będzie tylko stłuczenie czy może okazać się coś poważniejszego np: wybicie palca bądź złamanie ?

Witam,

podchodząc poważnie do Pańskiego pytania to wskazana jest wizyta stacjonarna a to dla tego, że opis problemu nie da odpowiedzi z czym mamy do czynienia lecz tylko badanie fizykalne palipacyjnie oraz diagnostyka obrazowa da odpowiedź na Pana pytanie.

Wskazana wizyta stacjonarna do ortopedy.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie przedstawionego opisu nie można stwierdzić, czy doszło do zwykłego stłuczenia, czy też poważniejszego urazu, który wymaga interwencji lekarskiej. W przypadku złamania pacjent może odczuwać silny ból oraz obrzęk tych okolic. Poza tym może mieć problemy z poruszaniem się. Niepokojącym sygnałem jest również ograniczona ruchomość tego miejsca oraz znaczna zmiana w wyglądzie.

Jeżeli ból i zasinienie palca nadal nie ustąpią proszę skontaktować się ze specjalistą. W tym przypadku najlepiej udać się do ortopedy, który będzie mógł obejrzeć miejsce urazu i ewentualnie zaproponować dalszą diagnostykę. Konieczne może być wykonanie badania rtg, które będzie mogło zobrazować, czy przypadkiem nie doszło do jakiegoś uszkodzenia wewnętrznych struktur. Na tej podstawie lekarz zadecyduje o dalszym leczeniu.

Do czasu wizyty u lekarza proszę ograniczyć aktywność fizyczną, aby nie nadwyrężać tego miejsca i żeby nie doprowadzić tym samym do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. W przypadku silnego bólu może Pani sięgnąć po środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pani więcej informacji na podobny temat:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci-srodstopia-i-palcow-stop

Warto również sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchlizna-i-sinienie-malego-palca-u-nogi-po-uderzeniu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-stluczonego-palca-u-nogi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.