Dlaczego mam ten ból w pochwie podczas współżycia?

Witam, mam problem chodzi o sprawę współżycia. Ostatnio w trakcie współżycia z partnerem odczuwam ból w głębszej części pochwy w czasie penetracji. Wcześniej taki problem nie występował. Czym może być to spowodowane?
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból podczas współżycia, zwany również dyspareunią, może mieć różne przyczyny zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Wśród możliwych powodów wyróżnić można: niewystarczające nawilżenie, suchość pochwy, infekcje pochwy lub endometriozę. Czasem za taki stan odpowiada zbyt krótka gra wstępna lub jej brak, a także stres, lęk, problemy w relacji lub doświadczenia urazowe.

Proszę więc w pierwszej kolejności udać się do ginekologa. Jeśli lekarz nie zauważy nieprawidłowości, to wskazana byłaby konsultacja z seksuologiem.

Temat ten poruszaliśmy w jednym z naszych tekstów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.