Dlaczego mam to drętwienie po wszczepieniu implantu zęba?

Witam. Jestem po zabiegu wszczepienia implantu zębowego. Po zabiegu mam cały czas od tygodnia brak czucia w wardze i brodzie. Są zdrętwiałe czuję mrowienie, broda jakby była z kamienia. Stomatolog stwierdziła, że to minie. Ponoć nie doszło do przerwanie i uszkodzenia nerwu. Miałam podane sterydy, ale nie pomogło. Stan jest ten sam. Czy taki stan utrzymuje się długo? Czy minie to tak po prostu? Czy implant może być za długi ? Na koniec zabiegu przy wkręcaniu implantu pomimo znieczulenia bardzo mnie 2 razy zabolało i to mnie też niepokoi ??

Trzeba sprawdzić na TK po zabiegu czy implant nie jest za blisko nerwu. Nie musi być wkręcony bezpośrednio w nerw ale jak jest za blisko to dolegliwości mogą być takie jak Pani opisuje. W takiej sytuacji wykręcenie o 0,5-1mm powinno pomóc a jak jest za mało kości to założenie krótszego. Zabiegi implantacji powinny być wykonywane po dokładnej diagnostyce TK oraz z zastosowaniem szablonów chirurgicznych czyli kluczy które zapewniają precyzyjne umiejscowienie implantu do co ułamków mm dzięki czemu można uniknąć opisanych problemów.